Гумотросова стрічка - це спеціальна транспортерна стрічка, в силовій носійній конструкції якої застосовуються сталеві латуновані або оцинковані троси, армовані гумою.
Тросові стрічки транспортера потрібні для переміщення великого обсягу сипучих або великогабаритних вантажів в особливо важких умовах, де неможливо застосувати стрічки інших типів або в умовах, при яких необхідно транспортувати вантажі на великі відстані по місцевості зі складним рельєфом і значними кутами нахилу траси.
Транспортерна гумотросова стрічка застосовується на конвеєрах з плоскими або жолобчастими роликовими опорами для переміщення сипучих або кускових матеріалів розміром від 350 до 700 мм переважно на підприємствах гірничодобувної та важкої промисловості з мінімальними допусками по подовжньому розтягуванню стрічки. Зокрема: в підземних виробках, на поверхні шахт, вугільних складах, збагачувальних фабриках, електричних і теплових станціях, що працюють на викопному паливі.
Може застосовуватися для транспортування хімічно активних речовин, малоабразивних і високо абразивних матеріалів: породи, вугілля, руд металів, солей, глини, цементу, залізної руди та інших корисних копалин. Температурний діапазон експлуатації гумотросових стрічок може бути в межах від -60°C до +60°C.
Гумотросову транспортерну стрічку доцільно використовувати в разі особливих умов експлуатації, а саме:
- великої протяжності конвеєра;
- великого кута нахилу конвеєра;
- складністю рельєфу місцевості;
- підвищених вимог до продуктивності конвеєра.
Гумотросова транспортерна стрічка складається з тягового каркаса, утвореного паралельно розташованими металевими тросами, половина з яких має праву, а половина - ліву структуру навиття, вулканізованих в гуму.
Зверху стрічка має робочу гумову поверхню, що має безпосередній контакт з вантажем, а знизу - неробочу гумову обкладку, яка переміщається по плоских або жолобчастих роликових опорах. З боків стрічка має гумовий борт. Обкладки та гумовий борт захищають тяговий каркас гумотросової стрічки від впливу механічних пошкоджень і несприятливих умов, запобігаючи корозії або структурному пошкодженню металевих тросів.
Для найбільш важких умов експлуатації та з метою компенсувати поперечні критичні навантаження, транспортерна гумотросова стрічка має посилення конструкції тягового каркаса брекерною тканиною або металевим кордовим полотном.
Гумотросові транспортерні стрічки можна, умовно, класифікувати за наступними типами, відповідно до умов експлуатації та цілям застосування:
- гумотросові стрічки загального призначення;
- гумотросові стрічки важкозаймисті;
- гумотросові стрічки важкогорючі;
- гумотросові стрічки морозостійкі;
Залежно від типу виробництва і вимог, що застосовуються до конвеєрних стрічок, обираюсь найбільш слушний тип конвеєрної гумовотросової стрічки.
Головними перевагами гумотросової стрічки в порівнянні з гумотканинною, є:
- висока міцність на розрив (до 5000 Ньютонів на міліметр);
- мінімальне поздовжнє розтягання по всій довжині конвеєрної лінії;
- захист від поперечної деформації;
- достатня гнучкість.
Разом з цим гумотросові стрічки мають одним з найбільших недоліків, а саме - велика вага.
Розрахунок тягових та експлуатаційних показників тросової стрічки
Тяговий каркас стрічки (товщина тросів і склад вулканізаційної гуми) розраховуються з таких показників як:
- вага вантажу;
- загальна довжина конвеєра;
- кут нахилу, на який необхідно підняти вантаж;
- навантаження з боку зовнішнього середовища (якщо таке є).
Товщина гумової робочої та неробочої поверхні, а також її тип визначаються наступними показниками:
- хімічними властивостями матеріалу, що транспортується;
- фізичними властивостями матеріалу, що транспортується (зокрема, його температурою);
- властивостями робочого середовища (температури).
На будь-який конвеєрній стрічці існує спеціальна позначка, якою заводи виробники маркують свою продукцію. Дана інформація підтверджує, що стрічка відповідає необхідним умовам експлуатації. Для вашої зручності ми зробили спеціальний інструмент розшифровки маркування конвеєрних стрічок.
Калькулятор розрахунку ваги квадратного метра транспортерної стрічки в Залежно від типу стрічки, також, за допомогою даного калькулятора можна розрахувати приблизну вагу бухти транспортерної стрічки.
Гумотросові транспортерні стрічки виготовляються відповідно до ТУ 38605166-91 і ДСТУ Р 56904-2016 із застосуванням оцинкованих або латунованих металевих тросів (не розкручуються) з різним напрямком навиття, а завдяки вулканізації металевих тросів гумою, забезпечується високе зчеплення троса з обкладинками та стійкість до корозії від впливу агресивних середовищ.
При тісній співпраці з заводами-виробниками транспортерної гумотросової стрічки, можна підібрати гнучке рішення конкретно для вашого підприємства та окремо для кожного конвеєра, що дозволить, як мінімум, продовжити термін служби транспортерної стрічки та збільшити продуктивність лінії в цілому.
За більш детальною інформацією звертайтесь до наших менеджерів в розділі контакти.
270 грн/м.п. | |
390 грн/м.п. | |
67 грн/м.п. | |
390 грн/м.п. | |
134 грн/м.п. | |
300 грн/м.п. | |
203 грн/м.п. | |
74 грн/м.п. | |
74 грн/м.п. | |
374 грн/м.п. | |