Що таке розшарування транспортерних стрічок
Розшарування конвеєрної стрічки - це процес поділу шарів гумовотканинної транспортерної стрічки в процесі: експлуатації на конвеєрі (негативний процес), для проведення робіт зі стикування конвеєрної стрічки, для отримання зі стрічки більшої товщини однієї або двох стрічок із заданими товщинами для подальшої експлуатації на конвеєрі.
Для чого необхідно розшаровувати конвеєрну стрічку
Розшарування конвеєрної стрічки виконується в тому випадку, коли необхідно зі стрічки більшої товщини отримати стрічку з необхідними експлуатаційними характеристиками для роботи на конкретній конвеєрної лінії. В такому випадку стрічка розшаровується по всій площі з метою отримати одне або два полотна необхідної товщини, при цьому ми отримуємо робочу гумову обкладку, а з іншого боку, в якості неробочій поверхні, буде виступати безпосередньо тканинний каркас, що також є допустимим.
Як проводиться розшарування транспортерних стрічок
Розшарування транспортерної стрічки з метою її подальшого стикування виконується пошарово, іншими словами, проводиться розділення верхньої робочої та нижньої неробочий гумових обкладок від тканинного каркаса, а сам тканинний каркас розшаровується по міжтканинних гумових прошарках на необхідну глибину. При цьому, в залежності від того, який вид стикування буде використовуватися: методом гарячої вулканізації або холодна вулканізація клейовими складами, поділ шарів буде проводитися на рівну глибину під прямим кутом або східчасто, зі збереженням потрібного кута для правильної організації стику.
Особливості розшарування стрічок конвеєрних
У кожному окремо взятому випадку, процес розшарування стрічки є складним процесом, в якому потрібно враховувати не тільки загальну товщину стрічки, а й індивідуальні характеристики гуми, з якої складаються зовнішні та внутрішні обкладання стрічки, а також тип використовуваної тканини і її міцність на розрив.
Розшарування стрічки для подальшого стикування
У тому випадку, якщо процес розшарування проводиться для подальшого стикування транспортерних стрічок, фахівцям необхідно розрахувати характеристики стику, виходячи з експлуатаційних навантажень. Залежно від цього отримуємо глибину, на яку необхідно розділити кожен з шарів. Виконуються ці роботи із застосуванням спеціального ручного, стаціонарного ручного та електричного інструменту й обладнання.
На початку робіт необхідно правильно розділити кожен шар транспортерної гумовотканинної стрічки на невелику глибину вручну, щоб надалі її край можна було закріпити в затискачах спеціального ручного верстата. Принцип дії верстата заснований на тому, що кожен з попередньо розділених шарів закріплюються в пазах паралельно встановлених труб, а потім, за допомогою важільного механізму, кожна з труб синхронно провертається в протилежному напрямку.
Розшарування стрічок по всій площі полотна
Якщо мова йде про розшарування стрічок транспортера по всій площі полотна, то тут необхідна наявність спеціального електричного устаткування. Найчастіше, для цих цілей застосовується лебідка, обладнана спеціальними затискними кліщами, з достатніми тяговими характеристиками для розриву міжтканинного гумового прошарку. Тягове зусилля при цьому створюють поступово, у міру поділу кожного полотна по міжтканинних гумових шарів з постійним контролем правильності поділу шарів і характеристик товщини полотна.
Процес розшарування гумовотканинних транспортерних стрічок є трудомістким процесом, що вимагає наявності не тільки дорогого устаткування, а й кваліфікованих майстрів, що володіють достатнім досвідом. В кожному окремому випадку доводиться враховувати не тільки особливості самої стрічки, якщо мова йде про вживані транспортерні стрічки, а також індивідуальні характеристики стрічок на основі різних типів тканини та різних заводів виробників. Тільки при наявності даних умов можливо отримати якісний результат, відповідно умовам технічного завдання.